Site İçi SEO Nedir?


site-ici-seo-nedir.jpg

SEO nedir?

SEO organik arama motoru sonuçları aracılığıyla web sitenize trafik miktarını ve kalitesini artırmak amacıyla yapılan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

SEO nasıl çalışır?

Arama motorunu,bir kutu içerisine yazdığınız kelimeler doğrultusunda size sonuçları çıkaran bir program olarak düşünebilirsiniz. Google, Yahoo!,Bing veya kullandığınız herhangi bir arama motoru, web sayfalarına giden uzun bir bağlantı listesi ile potansiyel olarak sorunuza cevap verebilir.

Bu doğru. Ama bu bağlantı listelerinin arkasında ne olduğunu hiç düşündünüz mü?

Google (veya kullandığınız herhangi bir arama motoru), İnternet'te bulabilecekleri tüm içeriklerhakkında bilgi toplayan bir tarayıcıya sahiptir. Tarayıcılar, bir dizin oluşturmak için tüm bu 1'leri ve 0'ları arama motoruna geri getirir. Bu dizin daha sonraverileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan bir algoritma ile beslenir.

Bir arama motorunun algoritmasına giren birçok faktör vardır ve bir grup optimizasyon kuralları ile hareket eder.

Optimizasyon birçok şekilde olabilir. Başlık etiketlerinin ve meta açıklamaların hem bilgilendirici hem de doğru uzunlukta olduğundan emin olmaktan, sayfalardaki dahili bağlantıları göstermeye kadar her şey.

İçerik ve ilgili işaretleme

Bir içerik buluncaya kadar bir site gerçekte bir site değildir. Ancak içerik için SEO, içeriğe verdiğimiz başlıklar, alt başlıklar ve açıklamalar ile çalışır. Anahtar kelime araştırması, SEO dostu açıklamalar ekleme, kullanıcının arayacağı kelimeler ile bağlantılaranahtar kelimeler ve açıklamalar eklemek başarılı bir SEO ile içerik eklemenizi sağlayacaktır..

vector

Sizi yeniliklerden haberdar edelim mi?