Web Yazılım


Web Yazılım

Web Yazılım

Web Yazılım

web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan addır. Lakin bizim bahsettiğimiz yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşımaktadır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz... Yönetim için panele girdiğinizde, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar ya da sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını istiyorsunuz... İşte bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Ve eğer daha güçü bir sahibi olmak istiyorsanız burda web yazılım ile birlikte işin içine web tasarım da girmelidir buınun için doğru yerdesiniz

Web Yazılım Nerede kullanılır?

Web yazılım genel olarak web sitenizde farklı özellikler istediğiniz zamanlarda gereklidir. Kendi projenizi oluşturduğunuzda bir web yazılımcı ile çalışırsanız, projeniz hem dahakaliteli hem de yönetilebilir olacaktır. Web yazılımcılar size bir şablon hazırlayıp, isteklerinize göre bu şablonu düzenleyeceklerdir. Unutmamalısınız ki; web sitesinde erişilebilirlik ne kadar üst seviye olur ise o kadar faydalı kullanım sağlayacaktır.

Web Yazılım Yaptırmalı mıyım?

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentilerinizle alakalı gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi düşünüyorsanız, bu tür web sitelerinde yazılımcılar ile çalışmak son derece etkili sonuçlar verecektir. fakat bir site yaptırıp içerisine herhangi birşey eklemeden sürekli sabit halde kalacak yazılar düşündüğünüzde o zaman ihtiyacınızın fazlası olacaktır. lakin web yazılımı işi uzun süreli ve dikkat gerektiren iş olduğundan, bir kere yaptırıp arkanıza bakmayacağınız şekilde siteler almaya dikkat ediniz. Zira ucuza site yaptırayım diye her gün telefon trafiği yaptığınız bir işten ne siz memnun olursunuz ne de kullanıcılar.

Paylaş:

vector

Sizi yeniliklerden haberdar edelim mi?